Lokalizacja

Hotel położony jest w pięknej i spokojnej dzielnicy Jasła, aczkolwiek znajduje się w niedalekiej odległości od centrum oraz dworca  autobusowego  jak  i  kolejowego.

Dzisiejsze Jasło odbudowane jest od podstaw, po zniszczeniach wojennych. Jest drugim obok Krosna głównym ośrodkiem Krośnieńsko-Jasielskiego Zagłębia Naftowego w Kotlinie  Jasielsko - Krośnieńskiej. Położone nad rzeką Wisłoką, w miejscu gdzie uchodzą do niej Jasiołka i Ropa.

Obecnie Jasło jest miastem średniej wielkości w województwie podkarpackim o powierzchni 37 km 2  i 39 tys. mieszkańców. Miasto cechuje dobrze rozwinięta sieć handlowa.

Powiat Jasielski jest powiatem przygranicznym. Sąsiaduje z powiatem bardejowskim, po stronie słowackiej.
Do atutów miasta i regionu należy zaliczyć wysoką atrakcyjność turystyczno-rekreacyjną Beskidu Niskiego i Magurskiego Parku Narodowego. Różnorodność środowiska przyrodniczego i zasoby naturalne (gaz, ropa, drewno, woda, wody mineralne i zwierzęta itp.).

Jasło jest doskonałym miejscem wypadowym zarówno w Bieszczady jak i Tatry. W niewielkiej odległości znajdują się uzdrowiska jak Iwonicz, Rymanów, Krynica, Wysowa.


Hotel MAŁOPOLSKA
38-200 Jasło
ul. Wojska Polskiego 13a
tel. 13 448 14 88


© Copyright by Interaktywna Polska